Primă repriză de povestit nepoților: SCM Râmnicu Vâlcea a făcut instrucție cu CSM București!

Într-un meci care se dispută chiar la această oră în Sala Polivalentă din Capitală, CSM București și SCM Râmnicu Vâlcea se întâlnesc în cel mai așteptat meci al turului de campionat și, totodată, în derby-ul etapei cu numărul cinci. Chiar dacă pornea din postura de favorită, prin prisma experienței și valorii lotului de jucătoare, trupa din Capitală, multiplă campioană a României, aproape că s-a făcut de râs în fața formației râmnicene! SCM Râmnicu Vâlcea a început în forță meciul, nu a cedat deloc inițiativa, a condus permanent, uneori chiar și la o diferență de cinci-șase goluri!! Poate momentul apoteotic al primei reprize, care poate sintetiza desfășurarea ostilităților, a fost oferit de tânăra portăriță Diana Ciucă (18 ani), care a reușit să pareze o lovitură de la 7 metri în fața… Cristinei Neagu.
La pauză, echipa noastră conduce cu scorul de 13-9. Vom reveni cu informații după finalul meciului. Cu o victorie, echipa noastră s-ar desprinde în fruntea clasamentului Ligii Florilor și ar avea un moral excelent înaintea debutului din cupele europene, programat duminică după-amiaza, în fața formației Kastamonu din Turcia.