Nu se mai vede salvarea!

Sorin_BucuroaiaCSM Râmnicu Vâlcea a „bifat” o nouă înfrângere în Seria Vest a ligii secunde. Poli Timișoara s-a dovedit o „nucă” mult prea tare pentru fotbaliștii dirijați de pe marginea tere­nu­lui de antrenorul secund Sorin Bu­cu­roaia. Bănățenii s-au impus la finalul unei partide destul de anoste, în ton cu vremea închisă de ieri, cu sco­rul de 2-0. Golurile oaspeților au fost mar­cate de către Cristian Boldea (minutul 20) și Silviu Bălace (minutul 62). După acest insucces, CSM Râm­nicu Vâlcea rămâne pe ultimul loc în clasament, cu numai patru puncte acumulate.

Într-un alt meci, contând tot pentru etapa a IX-a, Damila Măciuca a învins pe propriul teren formația Unirea Alba Iulia, scor 1-0 şi păstrează poziţia secundă în clasamentul Seriei Vest.