Victorie mare pentru handbalul vâlcean: HCM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Cluj 26-20 (LIVE TEXT)

În urmă cu puțin timp, într-un joc disputat în Sala Sporturilor „Traian”, HCM Râmnicu Vâlcea s-a impus cu scorul de 26-20 în fața Universității Cluj. La pauză, fetele noastre au condus cu 12-10.

_____________________________________________________________________

În rândurile următoare, găsiți desfășurarea partidei în format LIVE TEXT:

Min 1: Oaspetele au deschis scorul prin Ivan.

Min 2: Clujul dublează avantajul prin Roza Chintoan.

Min 3: Vâlcea sparge gheața prin Mihaela Senocico.

Min 4: Clujul face 3-1 prin Paraschiv.

Min 5: Scorul ia proporții. Clujul duce scorul la 4-1 prin Laura Popa.

Min 7: Vâlcea nu se regăsește deloc. Roza Chintoan face 5-1 pentru Cluj.

Constantin Ștefan, antrenorul echipei noastre, solicită timp de odihnă!

Min 9: Anca Vălean punctează pentru Cluj. Tabela indică 6-1 în favoarea oaspetelor!

La meci participă o inimoasă galerie formată din aproximativ 25 de ultrași vâlceni.

Min 11: Nu ne regăsim deloc. Clujul duce scorul la 7-1 în favoarea sa prin Laura Popa!

Min 12: Daria Ilina înscrie pentru HCM din lovitură de la 7 metri. Tabela indică 2-7!

Min 16: Ilina punctează din nou! 3-7!

Min 17: Paraschiv duce scorul la 8-3 în favoarea Clujului din lovitură de la 7 metri.

Min 17: Și Vâlcea are lovitură de la 7 metri. Ilina transformă cu siguranță. 8-4 pentru Cluj.

Min 18: Antrenoarea celor de la Universitatea Cluj, Carmen Amariei, solicită timp de odihnă.

Min 19: Daria Ilina este one man show pentru Vâlcea. Rusoaica punctează din nou și duce scorul la 8-5 pentru Universitatea.

Clara Vădineanu revine pe teren în echipa HCM-ului după multe luni de pauză!

Min 20: Clujul a punctat din nou: 9-5 pentru ardelence.

Min 21: Ilina punctează spectaculos de la colțul terenului: 9-6 pentru Cluj.

Min 21: Vâlcea reduce din diferență prin Ana Maria Simion: 9-7 pentru Cluj.

Min 23: Invincibila Daria Ilina duce Vâlcea la un singur gol în spatele Clujului. Ilina a punctat deja de șase ori!

Min 24: HCM restabiliește egalitatea prin Andree Adespii! 9-9!

Min 25: Formă de invidiat pentru HCM. Echipa noastră trece pentru prima dată în avantaj prin golul înscris de Andreea Adespii.

Min 26: Clujul obține lovitură de la 7 metri și eliminare. Manuela Manda este trimisă pe banca de rezerve. Clujul restabilește egalitatea prin Biriș. 10-10!

Min 28: Adespii Molnar punctează din nou. 11-10 pentru HCM!

Min 29: Ani Senocico duce scorul la 12-10 pentru HCM!

PAUZĂ la VÂLCEA: HCM conduce cu 12-10! Felicitări fetelor noastre pentru revenirea de excepție și mult succes în repriza secundă!

A început repriza a doua!

Min 31: Clujul se apropie la un gol diferență după reușita Laurei Popa.

Min 32: Ani Senocico marchează de la 7 metri. 13-11 pentru Vâlcea!

Min 32: Clujul marchează prin Chintoan. 13-12 în favoarea HCM!

Min 33: Gooool Senocico! 14-12 pentru Vâlcea!

Vâlcea evoluează în inferioritate numerică pentru două minute.

Min 36: Laura Popa punctează pentru Cluj. Ardelencele se apropie la un gol diferență. 14-13 pentru Vâlcea.

Min 38: Carmina Bădiță duce iar Vâlcea la două goluri avantaj: 15-13! cele două echipe sunt la egalitate numerică pe teren.

Min 39: Vâlcea se desprinde pentru prima dată la trei goluri. Adespii Molnar duce scorul la 16-13.

Carmen Amariei solicită timp de odihnă!

Min 40: Tetean marchează pentru Universitatea Cluj. 16-14 pentru Vâlcea.

Min 40: Adespii Molnar punctează spectaculos, la vinclu, 17-14 pentru Vâlcea.

Min 42: Daria Ilina este eliminată pentru un fault comis în defensivă!

Cele două echipe sunt din nou la egalitate numerică în teren.

Min 44: Vâlcea are lovitură de la 7 metri

Min 45: Ani Senocico punctează de la 7 metri: 18-14 pentru Vâlcea!

Vâlcea se îndreaptă spre o victorie meritată. Echipa noastră domină jocul!

Min 46: Gol spectaculos reușit de Andreea Adespii Molnar. 19-14 pentru HCM!

Min 48: Echipa noastră are șase goluri avantaj și superioritate numerică pentru două minute. Molnar a înscris din nou! 20-14 pentru Vâlcea!

Echipa din Cluj Napoca a căzut de tot! HCM domină copios și nu mai poate rata victoria!

Min 50: Vâlcea a marcat din nou și a dus scorul la 21-14!

Clujul nu a mai marcat de unsprezece minute!

Constantin Ștefan, antrenorul de la HCM, a solicitat timp de odihnă pentru a liniști finalul meciului.

Min 52: Daria Ilina a marcat din nou! 22-14 pentru HCM.

Min 52: Cristina Laslo marchează pentru Cluj. 22-15 în favoarea echipei noastre.

Min 53: Încă un gol pentru Laslo. 22-16 pentru HCM.

Min 53: Daria Ilina a a marcat iar. 23-16 pentru HCM.

Min 54: Clujul beneficiază de aruncare de la 7 metri.

Min 54: Clujul marchează de la 7 metri.

Min 55: Bădiță punctează pentru HCM. Scor 24-17.

Min 55: Tetean înscrie pentru Cluj. Scor 24-18.

Min 56: Ani Senocico marchează din nou de la 7 metri pentru HCM. 25-18 pentru Vâlcea.

Min 56: Severin punctează pentru Cluj.

Min 57: Daria Ilina înscrie încă un gol pentru HCM: 26-19!

Min 58: Clujul înscrie de la 7 metri prin Sonia Vasiliu!

Costantin Ștefan solicită ultimul timp de odihnă pentru echipa noastră!

Final de meci! Vâlcea se impune cu 26-20!

Felicitări fetelor noastre pentru această victorie!

Jucătoarele de la HCM încing hora bucurie pe parchetul Sălii Sporturilor! În acest moment, ele se salută cu spectatorii care au venit să urmărească ultimul joc oficial al echipei noastre din 2015.

Campionatul Ligii Naționale se va relua în data de 9 ianuarie, atunci când HCM va evolua în deplasare, pe terenul brașovencelor de la Corona!