Du-te la...

Curierul de Vâlcea pe YouTubeRSS Feed

20 septembrie 2021

După o lună, campionii proiectului educaţional „Satul bunicilor 2017”


Vineri, cu începere de la ora 10.00, la Muzeul Satului Vâlcean din Bujoreni a fost programată serbarea prilejuită de finalizarea proiectului educațional „Satul Bunicilor”, ediția a XIV-a, organizat între 8 mai – 8 iunie 2017.
După cum v-am informat şi anterior, activităţile desfăşurate cu ocazia proiectului educaţional „Satul Bunicilor” au inclus atât ateliere de olărit şi tâmplărie, al viermilor de mătase şi coptul pâinii, cât şi plimbarea copiilor participanţi cu căruţa tradiţională.
Nu mai puţin de 21 de premii împărţite în mod egal, câte şapte, constând în rechizite şi dulciuri din sponsorizări au fost oferite celor mai talentaţi dintre cei aproape 500 de copii care şi-au exprimat prin desen părerea despre acest proiect:
Premiul I
• Niculicioiu Carina – grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mare;
• Stârcu Alina – grădiniţa cu program prelungit nr. 1 Călimăneşti, grupa mijlocie;
• Neagoe Patric – grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mică;
• Colţoi Maria – Seminarul Teologic; Cernea Medeea, grădiniţa cu program prelungit nr. 2, grupa mare D;
• Ţambrea Teodor, grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mare;
• Moldoveanu Victor Andrei – grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mare B;
• Bălan Vlad – grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mare B.
Premiul II
• Barbu Delia – CNI „Matei Basarab”, grupa mijlocie;
• Radu Diana – Seminarul Teologic;
• Mardare Cristian – Seminarul Teologic;
• Erbaşu Darius – grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mare A;
• Ungureanu Mihai – grădiniţa cu program prelungit Călimăneşti, grupa mare;
• Florescu Francesca – grădiniţa cu program prelungit nr. 1 Călimăneşti, grupa mijlocie;
• Andronache Carina, grădiniţa cu program prelungit Nord 2, grupa mică C.
Premiul III
• Calcan Karlos – grădiniţa cu program prelungit Nord 2, grupa mijlocie;
• Burcă Maya – grădiniţa cu program prelungit Nord 2, grupa mare D;
• Chiţan Daria Irina – grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mare A;
• Carla Stănică – grădiniţa cu program prelungit Călimăneşti, grupa mică;
• Breazu Ştefan – grădiniţa cu program prelungit Cozia, grupa mare C;
• Ivan Ioana – CNI „Matei Basarab”, clasa pregătitoare B;
• Pănoiu Anastasia – CNI „Matei Basarab”, grupa B.

Etichete: , , ,

Alte articole de la Eveniment