Trei medalii pentru pugiliştii de la CSŞ Râmnicu Vâlcea

• acestea au fost cucerite la Cupa României

BalutaAşa după cum vă informam în numere anterioare ale cotidianului nostru, în perioada 20-26 octombrie, la Craiova s-a desfăşurat prima etapă din cadrul Cupei României la Box. La acest eveniment au participat mai mulţi pugilişti legitimaţi la Clubul Sportiv Şcolar din Râmnicu Vâlcea. Elevii antrenorului Marius Băluţă au confirmat aşteptările directorului Nicolae Bugheanu, întorcându-se din Bănie cu nu mai puţin de trei medalii. Andrei Udubaşa, la categoria 54 de kilograme, şi-a trecut în cont cea mai strălucitoare medalie din cadrul delegaţiei vâlcene ce a luat parte la eveniment, el reuşind să îşi adjudece argintul întrecerii. Rezultate notabile au obţinut şi alţi doi pugilişti legitimaţi la CSŞ. Graţie evoluţiilor foarte bune, Roberto Pletea (categoria 66 kilograme) şi Robert Croitoru (categoria 63 kilograme) s-au întors din Bănie cu medalii de bronz. „Consider că am obţinut rezultate foarte bune la concursul de la Craiova. Sportivii noştri au câştigat trei medalii, două fiind de bronz şi alta de argint. Desigur, întotdeauna este loc de mai bine, însă pot spune că sunt mulţumit de ceea ce au realizat aceşti sportivi. Trei medalii aduse de secția box de la această competiție destul de dificilă chiar înseamnă ceva. Pe această cale, ţin să felicit sportivii care au obținut rezultatele, alături de antrenorul care i-a pregătit”, ne-a declarat directorul Clubului Sportiv Şcolar Râmnicu Vâlcea, profesorul Nicolae Bugheanu.