HCM Râmnicu Vâlcea – HC Zalău. Livescore din Sala Sporturilor „Traian”

Cu începere de la această oră (17.00), jucătoarele de la HC Municipal Râmnicu Vâlcea primesc vizita sălăjencelor de la HC Zalău într-unul dintre cele mai interesante meciuri ale etapei a VII-a de handbal feminin din Liga Florilor. Înaintea acestui joc, HC Municipal ocupă poziția a treia în clasament (cu douăsprezece puncte) în timp ce HC Zalău se află pe locul al șaselea (cu nouă puncte acumulate).
Desfășurarea întâlnirii din Sala Sporturilor „Traian” o puteți urmări în format livescore pe site-ul nostru.
_________________________________________________________________
Min. 1: A început meciul. În tribune sunt destul de puțini suporteri, cel mult 500.
Min. 1: Zalăul a deschis scorul.
Min. 2: Vâlcea a restabilit egalitatea prin Iryna Glibko; 1-1.
Min. 3: Zalăul a înscris din nou și conduce cu 2-1.
Min. 4: Ambele echipe au mai înscris câte un gol și tabela indică 3-2 pentru Zalău.
Min. 4: Alt gol pentru fiecare echipă și Zalăul meține un gol avantaj.
Min. 5: Glibko a înscris iar și scorul este din nou egal; 4-4.
Min. 7: Aceeași Glibko înscrie și Vâlcea conduce pentru prima dată; 5-4.
Min. 9: Marta Lopez înscrie pentru HCM; 6-4.
Min. 11: Vâlcea înscrie pe contraatac; 7-4.
Min. 12: Vâlcea se desprinde la patru goluri după o reușită a Andreei Adespii; 8-4.
Min. 13: Zalău punctează; 8-5 pentru Vâlcea.
Min. 14: Un nou gol petru Adreea Adespii; 9-5.
Min. 16: Zalău a punctat de șapte metri; 9-6.
Min. 17: Un nou gol pentru HCM; 10-6.
Min. 18: Ambele echipe au mai reușit câte un gol; 11-7 pentru Vâlcea.
Min. 19: Un nou gol pentru ambele echipe; 12-8.
Min. 21: Zalău a înscris; 12-9.
Min. 22: Tânăra portăriță a HCM-ului, Diana Ciucă, se face remarcată între buturi.
Min. 23: Ambele echipe înscriu câte un nou gol; 13-10.
Min. 24: Zalău înscrie și se face 13-11.
Min. 25: Antrenorul celor de la Zalău, Gheorghe Tadici, a cerut timp de odihnă.
Min. 26: Zalău se apropie la un gol; 13-12.
Min. 27: Vâlcea marchează două goluri în 30 de secunde și tabela indică 15-12.
Min. 28: Zalău înscrie; 15-13. Timp de odihnă solicitat de Aurelian Roșca, antrenor HCM.
Min. 29: Gol de la distanță marcat de Iryna Glinko; Vâlcea conduce 16-13. Zalăul punctează imediat, 16-14.
Min. 29: Vâlcea punctează din lovitură de la șapte metri; 17-14.
Final de primă repriză: 17-14!
Min. 30: A început repriza secundă. Vâlcea are atacul.
Min. 31: HCM a ratat o lovitură de la șapte metri, dar are superioritate numerică timp de două minute.
Min. 32: Marta Lopez înscrie primul gol al reprizei secunde. Vâlcea conduce cu 18-14.
Min. 33: Zalăul înscrie prin Constantinescu; 18-15.
Min. 35: Ambele echipe au înscris câte un nou gol; 19-16.
Min. 36: Zalăul se apropie la două goluri; 19-17. Vâlcea punctează la faza imediat următoare; 20-17.
Min. 38: Alt gol pentru fiecare echipă; 21-18. Vâlcea are superioritate numerică.
Min. 40: Glibko marchează din lovitură de la șapte metri; 22-18.
Min. 41: Și Zalăul punctează din lovitură de la șapte metri; 22-19.
Min. 42: Timp de odihnă solicitat de antrenorul Vâlcii.
Min. 44: Vâlcea înscrie din lovitură de la șapte metri prin Glibko; 23-19.
Min. 46: Ambele echipe înscriu câte un gol; 24-20.
Min. 47: Alt gol pentru fiecare echipă; 25-21.
Min. 48: Zalăul înscrie în superioritate numerică; 25-22.
Min. 49: Un nou gol pentru Zalău: 25-23. Vâlcea punctează imediat; 26-23.
Min. 52: Zalăul înscrie din lovitură de la șapte metri; 26-24.
Min. 53: Ambele echipe înscriu; 27-25.
Min. 55: Marta Lopez înscrie golul care decide soarta partidei. Vâlcea conduce 28-25.
Min. 56: Un noul gol pentru Vâlcea; 29-25.
Min. 57: A înscris Zalăul. Imediat a punctat și Vâlcea; 30-26.
Min. 59: Portărița de numai 17 ani, Diana Ciucă, apără a doua lovitură de la șapte metri.
Se termină meciul. Scor final 30-26!