Blestemul ultimelor minute continuă

• în intermediara de ieri, HC Municipal a scăpat printre degete victoria la Constanța
Etapa a VI-a a Ligii Naționale a fost aproape de a veni cu prima victorie în deplasare pentru HC Municipal în play-out. Elevele lui Muși au evoluat la Constanța, în fieful „studentelor” de la Universitatea Neptun. Ambele echipe aveau nevoie de victorie pentru a rămâne în cărțile salvării de la retrogradare. Echipa noastră a evoluat per ansamblu mai bine, a condus la pauză (scor 12-11), s-a aflat în avantaj și spre finalul întâlnirii, însă în ultimele minute a fost egalată și a scăpat astfel două puncte printre degete. Partida s-a încheiat cu un rezultat de egalitate, scor 25-25. Punctul câștigat pe terenul grupării de la malul mării nu este tocmai de aruncat pentru noi, însă rămânem cu regretul că puteam obține mai mult, chiar victoria. În ediția de mâine a publicației noastre vom reveni cu mai multe informații pe marginea acestui subiect.