Niculescu: „Sunt nemulţumit de cum am jucat până la scorul de 0-2. Deplasările rămân un complex”

La finalul partidei disputată sâmbătă pe Stadionul „Transil” din Târgu Mureş şi încheiată cu victoria gazdelor (scor 3-1), antrenorul de la CS Municipal Râmnicu Vâlcea, Claudiu Niculescu, s-a declarat dezamăgit de modul în care elevii săi au evoluat până în preajma minutului 70, atunci când Codruţ Lircă a reuşit să marcheze pentru formaţia vâlceană. Tehnicianul râmnicenilor a mai afirmat că soarta partidei putea fi total alta dacă balonul expediat în forţă de către Marius Biceag, cu 10 minute înaintea expirării timpului regulamentar, nu lovea vinclul porţii gazdelor şi intra în plasă.

„Nu sunt mulţumit de felul în care a jucat echipa mea până la scorul de 2-0 pentru Târgu Mureş. După acel moment, ne-am revenit şi am jucat aşa cum trebuia să o facem de la început. Am avut ocazii importante şi puteam egala. Am mai spus, o etapă este pentru noi, una invers. Am luat un gol din fază fixă, unul din penalty şi unul în prelungiri, când ne-au prins descoperiţi. Dacă reuşeam să egalăm la bara lui Briceag, cred că puteam chiar să câştigăm la Târgu Mureş, aveam puterea să întoarcem rezultatul. Dar, asta a fost istoria jocului, acum nu mai putem schimba nimic. Deplasările rămân complexul nostru, pentru că pe terenuri străine nu putem câştiga”, a concluzionat Claudiu Niculescu, la finalul unei partide de tristă amintire pentru CSM Râmnicu Vâlcea.