Să înceapă fiesta! Alexandru Dedu se află în Sala „Traian” pentru a decerna trofeul și medaliile

Final de primă repriză în meciul SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Slatina. Echipa noastră conduce cu 14-12 la pauză, pe fondul unui meci echilibrat. În fața unei săli arhipline, vâlcencele s-au descurcat bine în fața jucătoarelor din Slatina, care își joacă ultima «carte» pentru a nu ajunge la turneul pentru evitarea retrogradării în liga secundă. Cum știți, în cazul unei victorii, SCM Râmnicu Vâlcea va deveni noua campioană națională. Președintele Federației Române de Handbal, Alexandru Dedu, se află în Sala „Traian” pentru a decerna trofeul de campioană și medaliile de aur echipei noastre.
Într-un alt meci cu importanță din această penultimă etapă a Ligii Florilor de handbal feminin, CSM București conduce SCM Craiova cu scorul 14-11.
Doar 30 de minute despart Vâlcea de un nou titlu de campioană!