România – Polonia, live score din Sala Sporturilor „Traian”

Cu începere de la ora 18.15, în Sala Sporturilor „Traian” din Râmnicu Vâlcea se dispută cel de-al doilea meci de handbal din cadrul întrecerii de junioare Under 17 „Trofeul Carpați”. România întâlnește Polonia. La turneul amical internațional participă patru formații: Norvegia, Rusia, Polonia și, evident, România. În primul meci al zilei, Norvegia a dispus clar de Rusia, scor 38-22.

De la această oră, vă propunem să rămâneți alături de noi pentru a afla, în timp real, evoluția scorului dintre România și Polonia.

_______________________________________

FINAL DE MECI: România se impune pe merit în fața Poloniei, scor 33-22.

Min 55: ne apropiem de finalul meciului. Tricolorele au avantaj confortabil, scor 30-20, iar numele echipei învingătoare este deja cunoscut.

Min 50: fetele noastre s-au dezlănțuit in ultimele minute și au punctat la foc automat. România – Polonia 27-19!

Min 45: Tricolorele nu mai pot rata victoria. Cu un sfert de oră înaintea ultimului fluier al celor două arbitre, România conduce 24-16.

Min 40: româncele lovesc decisiv pe contraatac și se desprind la opt goluri diferență, scor 21-13.

Min 35: Polonezele revin mai hotărâte de la vestiare și reduc din diferență, scor 18-13 pentru România. Antrenorii echipei noastre solicită time-out.

• Începe repriza secundă a unui meci în care, după felul cum s-au descurcat pe parcursul primei reprize, tricolorele Under 17 nu pot rata victoria! În tribune sunt, probabil, peste 700 de spectatori.

Pauză în Sala Sporturilor „Traian”. România conduce Polonia la șase goluri diferență, scor 17-1.

Min 25: 14-9 în favoarea tricolorelor.

Min 20: Polonezele joacă puțin mai bine și reușesc să mai echilibreze disputa. 12-6 pentru România.

Min 15: 11-3 pentru România. Polonia pare complet depășită.

Min 12: 9-3 pentru România.

Min 10: România se desprinde la 6-3. Antrenorii Poloniei cer time-out.

Min 6: tricolorele restabilesc egalitatea, 3-3. La meci asistă peste 700 de spectatori

Min 4: România – Polonia 2-3. În sală se află și o gălăgioasă galerie a României.

A început meciul. Polonia deschide scorul. România restabilește imediat egalitatea.