SĂPTĂMÂNA EUROPEANĂ A SPORTULUI la Vâlcea

Astăzi, 27 septembrie 2023, elevii din ciclul gimnazial vâlcean au luat startul în cadrul mai multor competiții organizate sub egida „SĂPTĂMÂNA EUROPEANĂ A SPORTULUI”.

La VOLEI, în sala „Capela” a Colegiului Național Mircea cel Bătrân, startul competiției a fost asigurat de cinci echipe feminine și două de băieții. După desfășurarea jocurilor, clasamentul a fost următorul:
Locul 2. Școala Gimnazială Nr 13 – prof. Gabriela Boruz

FOTBALUL a fost găzduit în sala de sport a Liceului „George Țărnea”, turneul purtând numele „Fotbal Vâlcea #BeActive”. Clasamentul a fost următorul:
Locul 1. Liceul „George Țărnea” Băbeni – prof. Eugen Roșu
Locul 2. Școala Gimnazială Comuna Șirineasa – prof. Marius Deaconescu
Locul 3. Școala Gimnazială Sat Valea Mare-Băbeni – prof. Alexandru Cristian Petrescu
Locul 4. Școala Gimnazială Dezrobiți Comuna Frâncești – prof. Leonard Săraru
Locul 5. Școala Gimnazială Comuna Mădulari – prof. Ramona Crăciun
Locul 6. Școala Gimnazială Comuna Frâncești – prof. Leonard Săraru Leonard

Handbalul a fost prezent în centrul devenit deja consacrat pentru sportul cu mingea mică: Colegiului Energetic Râmnicu Vâlcea.
S-au întrecut pentru premii șase echipe de minihandbal mixt, clasamentul final fiind următorul: