PESTE O SUTĂ DE POLIȚIȘTI din toată țara și-au măsurat forțele în sala de sport a liceului din Călimănești

Așa după cum v-am anunțat anterior, timp de patru zile, în perioada 29 martie – 1 aprilie 2022, orașul Călimănești a fost gazdă pentru etapa finală a Campionatului de Judo al Ministerului Afacerilor Interne.
Competiția la startul căreia s-au aliniat reprezentanți ai tuturor armelor din cadrul Ministerului Afacerilor Interne a fost organizată de către Biroul Coordonare Activități Sportive din Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, împreună cu Inspectoratul de Poliție Județean Vâlcea, Inspectoratul de Jandarmi Județean Vâlcea și Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului nostru. Locul desfășurării a fost sala de sport a Liceului Tehnologic de Turism din Călimănești, acolo unde, în zilele amintite, pe tatami au concurat aproximativ 120 de cadre ale Ministerului Afacerilor Interne.
Printre județele ai căror sportivi au performat în etapa finală a Campionatului de Judo al Ministerului Afacerilor Interne organizat în Vâlcea s-au numărat Timiș, Gorj și Argeș.
Sursă foto: Facebook