Niculescu: „Sunt nemulţumit de arbitraj, dar nu vreau să comentez acest aspect”

După remiza cu „cântec” obţinută de CSM week-end-ul trecut (scor 2-2), atunci când, într-un meci contând pentru etapa a V-a a ligii secunde de fotbal, la Râmnicu Vâlcea a venit Gloria Bistriţa, antrenorul Claudiu Niculescu s-a declarat dezamăgit de arbitraj, centralul craiovean George Găman refuzând un penalty cât se poate de clar gazdelor, în minutul 43. Cu toate acestea, tehnicianul grupării vâlcene a mărturisit că nu doreşte să comenteze prestaţia brigăzii care a oficiat partida, precizând că mult mai important este jocul echipei sale. „Nu vreau să comentez nimic legat de arbitraj. Am protestat civilizat la meciul de Cupă cu Universitatea Craiova, arătând arbitrului că a fost henţ, fără injurii sau alte manifestări nesportive, iar pentru acest lucru am stat două etape în tribune şi am luat o amendă usturătoare. La faza din finalul primei reprize a meciului cu Bistriţa pot spune că a fost volei pe plajă, nu fotbal, un henţ mai clar de atât nu se putea. Dar asta este viaţa, ăsta e fotbalul, cu bune şi cu rele, noi trebuie să mergem mai departe. Se pot face multe speculaţii legate de arbitraj, dar asta nu este treaba mea. Eu sunt pus aici să pregătesc această echipă, să ne atingem obiectivul, iar gândul meu este deja la meciul de etapa viitoare, cel cu FC Universitatea Craiova”, a mărturisit antrenorul Claudiu Niculescu.