Locuitorii din Budeşti, activi pe internet!
De câteva zile, administraţia comunei Budeşti a devenit activă pe reţele de socializare. Astfel, primarul Gheorghe Mirea şi „vicele” Ionel Vlădulescu dialoghează cu cetăţenii asupra problemelor comunităţii locale. Una dintre postările recente ale administraţiei din Budeşti se prezintă astfel: „Căminul cultural a fost înființat la 22 februarie 1920 în localul Băncii Populare, construit în 1910….
Continuare about Locuitorii din Budeşti, activi pe internet!