Patru muncitori „la negru”, depistați de inspectorii muncii
De la începutul lunii și până-n prezent, inspectorii muncii vâlceni au identificat patru persoane muncind fără forme legale. Potrivit datelor furnizate de șeful ITM Vâlcea, Ion Tănăsoiu, pentru o persoană depistată muncind „la negru” amenda este cuprinsă între 10.000 – 20.000 lei. Cele patru persoane munceau în domeniul prestări servicii. În primele două săptămâni din…
Continuare about Patru muncitori „la negru”, depistați de inspectorii muncii