 
		Foto: Loc de joacă reabilitat și modernizat, pus la dispoziția celor mai mici dintre râmniceni
 Astăzi, 12 noiembrie, în jurul prânzului, reprezentanții Primăriei Râmnicu Vâlcea au fost prezenți în Ostroveni pentru a inaugura
Astăzi, 12 noiembrie, în jurul prânzului, reprezentanții Primăriei Râmnicu Vâlcea au fost prezenți în Ostroveni pentru a inaugura locul de joacă de la Grădinița nr. 2 din acest cartier. Spațiu situat în apropierea Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentului Vâlcea a fost recent reabilitat și modernizat, suprafața destinată copiilor fiind extinsă. La acest moment festiv au fost prezenți, în primul rând, foarte mulți copii, însoțiți de cadre didactice și părinți, micuții fiind beneficiarii direcți ai acestei investiții realizată de municipalitate.
 locul de joacă de la Grădinița nr. 2 din acest cartier. Spațiu situat în apropierea Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentului Vâlcea a fost recent reabilitat și modernizat, suprafața destinată copiilor fiind extinsă. La acest moment festiv au fost prezenți, în primul rând, foarte mulți copii, însoțiți de cadre didactice și părinți, micuții fiind beneficiarii direcți ai acestei investiții realizată de municipalitate.
De asemenea, au participat oficiali ai Primăriei Râmnicu Vâlcea, dintre care îi  amintim pe edilul Mircia Gutău și viceprimarii Carmen Preda și Eusebiu
amintim pe edilul Mircia Gutău și viceprimarii Carmen Preda și Eusebiu  Vețeleanu, reprezentanți ai Grădiniței Ostroveni 2, Inspectoratul Școlar Județean Vâlcea fiind reprezentant chiar de către Andra Bică, inspector școlar general.
Vețeleanu, reprezentanți ai Grădiniței Ostroveni 2, Inspectoratul Școlar Județean Vâlcea fiind reprezentant chiar de către Andra Bică, inspector școlar general.
