O săptămână până la soluțiile pentru expropriații din Berbești
Prefectul s-a întâlnit, miercuri, cu reprezentanții Exploatării Miniere (E.M.) Berbești-Alunu, dar și cu cei ai primăriilor celor două localități menționate. Tema principală a întrunirii a fost despăgubirea de către EM Berbești-Alunu a proprietarilor care au terenurile afectate de procesul de exploatare a cărbunelui. În urma dezbaterilor, dar și a deplasării în teren, s-a luat decizia…
Continuare about O săptămână până la soluțiile pentru expropriații din Berbești