Weekend de milioane la WDSF TIMIȘOARA

Clubul Suprem Dance Rm. Vâlcea, a participat, în perioada 20-21 octombrie, la una din cele mai importante competiții de dans sportiv din România de nivel internațional (organizând și Campionatul Mondial U21 Standard). Clubul vâlcean a fost prezent cu 5 perechi la categorii de vârstă și nivel diferit. Lista de succese a fost deschisă de perechea formată din Stîrcu Alexandru – Deaconescu Aylin, care a câștigat locul 1 la categoria Precompetițional 6-9 ani – 3 dansuri. La clasa Hobby 6-11 ani, Trușcă Ianis – Verzescu Raisa au aocupat locul 2; Odată cu creșterea gradului de dificultate, respectiv Clasa E 10-11 ani, rezultatele pozitive nu au întârziat să apară – Tudoroiu Alexandru și Florea Patricia reușind să câștige un muncit loc 3.
Chiar dacă concurența a fost mare, perechea formată din Ciobanu Andrei și Vocheci Daria a reușit să aducă din nou podiumul – locul 3 – la o categorie râvnită de mulți dansatori sportivi- Open Basic Latino 12-15 ani. Perechea formată din Șovar Albert – Ciuca Dea avea să aducă o altă performanță clubului Suprem Dance și o bucurie la fel de mare antrenorului Bogdan Stîrcu – locul 4, la categoria Open 12-13ani, Standard Internațional și încă un loc 4 la Latino Internațional. Pentru că toate cele 5 perechi, cu care clubul s-a deplasat la Timișoara, au obținut performanțe deosebite, antrenorul a ținut să le mulțumească, pe lângă îmbrățișările și bucuria împărțite în direct, și printr-un mesaj pe o rețea de socializare: „Felicitări maxime, dragilor, pentru reușitele voastre, vă doresc mult succes și multă determinare în ceea ce faceți”