Vâlcea ÎNVINGE Bucureștiul și (re)devine regina absolută a handbalului românesc!

În urmă cu câteva minute, în Sala Polivalentă din Capitală s-a încheiat un meci pe care iubitorii handbalului din județul nostru îl vor păstra în memorie pentru foarte mult timp de acum înainte. Asta pentru că SCM Râmnicu Vâlcea a obținut două trofee la capătul unui singur turneu (Cupa României – ediția 2019/2020 și Supercupa României – ediția 2020), iar echipa noastră a demonstrat că nu cu șansă s-a aflat în fața marii rivale din București în campionatul trecut, un sezon care a fost încheiat pe «hârtie» de FRH, cu Vâlcea pe primul loc (chiar dacă fără titlu de campioană). În plus, fetele noastre au arătat încă o dată că Vâlcea este adevărata capitală a handbalului feminin românesc, învingând încă o dată rivala din București.
După o primă repriză fantastică reușită de handbalistele de la SCM (scor 15-7), echipa noastră a câștigat în cele din urmă la trei goluri diferență (scor final 22-19)!