Vâlcea debutează în noul sezon al Ligii Naționale. Livetext: Corona – HCM

Cu începere de la această oră (19.30), vă invităm să rămâneți alături de site-ul nostru pentru a afla în timp real, în format livetext, care este desfășurarea «ostilităților» în partida dintre Corona Brașov și HCM Râmnicu Vâlcea. Partida este foarte importantă pentru ambele formații, aceasta fiind prima reprezentație în sezonul 2017/2018 al celor două combatante.
_______________________________________________
Min 1: Corona – HCM 1-1. Florică a marcat primul gol al meciului și al echipei noastre din acest sezon, în urma unei lovituri de la șapte metri.
Min 3: Irina Glibko a punctat pentru HCM și tabela arată 2-1 în favoarea Vâlcii. Portărița austriacă Petra Blazek s-a făcut remarcată în poarta noastră încă din debutul partidei.
Min 4: Corona a restabilit egalitatea cu un gol înscris de la distanță. Vâlcea a rămas pentru două minute în inferioritate numerică după eliminarea Ralucăi Băcăoanu.
Min 6: Eliza Buceschi a punctat la faza imediat următoare și a adus-o pe Corona pentru prima dată în avantaj, scor 3-2.
Min 9: Vâlcea restabilește egalitatea prin Irina Glibko, scor 3-3.
Min 10: Laura Popa înscrie primul ei gol pentru Corona în acest sezon și readuce echipa brașoveană în avantaj, scor 3-4.
Min 12: Vâlcea restabilește egalitatea, scor 4-4. Florica a punctat din nou de la șapte metri.
Min 13: Eliza Buceschi marchează din nou și Corona revine în avantaj, scor 5-4.
Min 14: Vâlcea restabilește egalitatea pe contraatac, scor 5-5.
Min 14: Bianca Tiron o readuce pe Corona în avantaj, scor 6-5.
Min 16: Corona Brașov se distanțează pentru prima dată la două goluri. Timeea Tătar a punctat pentru 7-5. Aurelian Roșca, antrenorul vâlcencelor, a cerut timp de odihnă.
Min 18: Vâlcea revine la un gol. 7-6 în favoarea Coronei.
Min 21: Marta Lopez Herrero marchează primul gol din acest sezon pentru HCM și restabilește egalitatea, 7-7.
Min 21: Corona punctează prin Laura Chiper. 8-7 în favoarea brașovencelor!
Min 23: După o mică perioadă de acalmie în joc, HCM punctează printr-o nouă lovitură de la șapte metri. Florică este precisă pentru a treia oară în acest joc: 8-8!
Min 24: Corona se află în inferioritate numerică, iar antrenorul Costică Buceschi a solicitat timp de odihnă.
Min 25: Corona a revenit cu gol după timpul de odihnă, chiar și în inferioritate numerică: 9-8!
Min 26: Încă o lovitură de la șapte metri pentru Vâlcea. Florică marchează al patrulea gol în acest. Corona – HCM 9-9.
Min 27: Eliza Buceschi o readuce pe Corona în avantaj cu un gol frumos. 10-9 pentru Corona.
Min 27: Cristina Florică punctează pentru a cincea oară în acest meci din lovitură de la șapte metri! 10-10.
Min 28: Laura Chiper marchează un nou gol pentru Corona. 11-10 în favoarea gazdelor!
Min 29: Cristina Florică marchează și din acțiune. Din nou egalitate.

Final de primă repriză la Brașov! Corona și HCM se află la egalitate, scor 11-11.

A început repriza secundă. Corona a înscris primul gol după pauză prin Bianca Tiron și a revenit în avantaj, scor 12-11.
Min 31: Vâlcea a replicat repede și a restabilit egalitatea.
Min 32: Laura Popa duce din nou Corona în avantaj, scor 13-12.
Min 34: Adespii Molnar a punctat pentru Vâlcea și a restabilit egaliatatea, 13-13.
Min 34: Vâlcea revine în avantaj, scor 14-13, după o nouă reușită a Cristinei Florică din lovitură de la șapte metri!
Min 36: Corona restabilește egalitatea prin lovitură de la șapte metri, scor 14-14.
Min 38: Timeea Tătar punctează pentru Corona, echipa brașoveană aflându-se în superioritate numerică. Tabela indică acum 15-14 în favoarea Coronei.
Min 40: Încă o lovitură de la șapte metri pentru Vâlcea, a șaptea în acest joc. Florică marchează din nou: 15-15!
Min 41: Timeea Tătar o duce din nou pe Corona în avantaj, scor 16-15.
Min 44: Florică a marcat opt goluri pentru HCM din tot atâtea lovituri de la șapte metri. Corona conduce cu 17-16.
Min 46: Adespii Molnar a marcat pentru Vâlcea și a restabilit egalitatea: 17-17.
Min 47: HCM revine în avantaj printr-un gol pe contraatac. La faza imediat următoare, Corona restabilește egalitatea: 18-18.
Min 48: Băcăoanu aduce Vâlcea în avantaj: 19-18 pentru HCM!
Min 49: Tiron înscrie pentru Corona și scorul este din nou egal: 19-19.
Min 50: Corona revine în avantaj. Corona indică 20-19.
Min 50: Este rândul Vâlcii să restabilească egalitatea: 20-20.
Min 51: Corona punctează de la șapte metri și trece din nou în avantaj: 21-20.
Min 52: Irina Glibko mai punctează o dată pentru HCM și tabela indică din nou egalitatea: 21-21.
Min 54: Meciul devine tensionat pe final. Antrenorul Coronei, Costică Buceschi, solicită time-out.
Min 56: Corona revine în avantaj printr-un gol reușit de Chiricuță: 22-21.
Min 57: Tătar punctează și Corona se desprinde pe final: 23-21.
Min 58: Florica ratează de la șapte metri într-un moment decisiv, dar tot marchează din acțiune imediat. 23-22 pentru Corona.
Min 59: Brașovul ține de minge pe atac, iar Costică Buceschi solicită time-out cu șapte secunde înainte de final!

FINAL DE MECI: Corona se impune la capătul unui meci foarte echilibrat, scor 23-22!