Trifunovic a debutat pentru SCM cu două goluri

În numai cele câteva zile trecute de când a semnat cu SCM Râmnicu Vâlcea, Jelena Trifunovic pare să se fi adaptat destul de bine în angrenajul echipei pregătite de antrenorul Florentin Pera. Interul stânga de 28 de ani adus de la SCM Craiova a jucat minute bune în tricoul echipei noastre în partida disputată, miercuri seara, contra Minaur Baia Mare, un meci câștigat de SCM Râmnicu Vâlcea cu scorul 29-23. Mai mult decât atât, Jelena Trifunovic a marcat și primele ei goluri pentru gruparea de la poalele Capelei. Handbalista a punctat în minutele 53 și 59, contribuind la asigurarea importantului succes care a permis echipei noastre să ocupe «fotoliul» de lider în Liga Florilor la finalul competiției pe anul 2019.
Sursă foto: Facebook SCM Râmnicu Vâlcea