Thriller la Bistrița: Vâlcea a pierdut finala Cupei României, dar a demonstrat că are echipă mare!

• ultimul act al final-four-ului a fost de-a dreptul incendiar!
În urmă cu foarte puțin, la Bistrița, s-a încheiat meciul din finala Cupei României de handbal feminin. SCM Râmnicu Vâlcea a întâlnit CSM București în derby-ul orgoliilor. Bucureștiul a jucat ceva mai bine decât Vâlcea în prima repriză și a intrat la cabine cu avantaj de două goluri (scor 14-12). Vâlcea a jucat excelent însă în repriza secundă, actul secund încheindu-se cu exact același scor, însă în favoarea echipei noastre. La expirarea celor 60 de minute regulamentare, scorul era egal, 26-26, ultimele zece minute fiind de-a dreptul nebune, cu dese răsturnări de situație.
CSM București a fost echipa mai bună în cele două reprize de prelungiri. A fost 29-27 pentru echipa din Capitală după prima repriză de prelungiri și 30-29 la final! CSM București a cucerit astfel pentru a patra oară consecutiv Cupa României, însă Vâlcea a arătat, încă o dată, că are echipă mare și se poate lupta de la egal la egal cu orice adversar!