Sportivii chimişti au dominat etapa judeţeană de atletism

La finalul săptămânii trecute, Stadionul „Municipal” din Râmnicu Vâlcea a găzduit etapa judeţeană de atletism, o întrecere care a constat în mai multe probe, destinată sportivilor de la aproape toate categoriile de vârstă: juniori I, II, III, tineret şi seniori. Rezultate notabile au obţinut atleţii Clubului Sportiv Chimia, cei care au câştigat de patru ori primul loc şi o dată poziţia secundă. Cristian Martalogu s-a impus la 60m plat masculin, Ilona Şocu şi-a adjudecat primul loc la 60m plat feminin, atât la juniori I, cât şi la juniori II, Oanţă Ana a câştigat proba de săritura în înălţime feminin, iar Ştefan Bălănescu a ieşit al doilea la 60m plat masculin.

De asemenea, rezultate bune au mai obţinut şi sportivii Colegiului Naţional Mircea cel Bătrân Râmnicu Vâlcea, dar şi cei ai Şcolii Tudor Vladimirescu din Drăgăşani.