Nu se regăsesc!

CET_Junioare• voleibalistele de la CET Govora au înregistrat o nouă înfrângere în Divizia A2

Sportivele pregătite de tehnicienii Marius şi Nicoleta Mărgărit au un început mai slab de campionat. Chiar dacă au pornit la drum din postura de vicecampioane ale Diviziei A2 de volei feminin (Seria Vest), sportivele de la poalele Dealului Capela au înregistrat două înfrângeri în primele trei runde ale campionatului (în prima etapă au stat). Astfel, după cele trei etape scurse deja din turul întrecerii competiţionale, CET Govora Rm. Vâlcea ocupă un îngrijorător loc şapte, adică ultimul.

La finele săptămânii trecute, vâlcencele au întâlnit, pe propriul teren, într-un meci contând pentru etapa a III-a, voleibalistele Liceului cu Program Sportiv Bihorul. Chiar dacă cei doi tehnicieni ai formaţiei vâlcene anticipau o partidă extrem de dificilă, ştiut fiind faptul că gruparea din Oradea este una de tradiţie a voleiului feminin românesc, sportivele de la CET Govora au pierdut destul de uşor, câştigând un singur set şi cedând trei. Bihorencele au început foarte tare jocul, impunându-se în primele două seturi (25-19 şi 25-21). Râmnicencele au părut capabile să revină în „cărţile” partidei, impunându-se în setul al treilea (scor 25-19). Totuşi, experienţa oaspetelor şi-a spus cuvântul în setul patru, atunci când orădencele au reuşit din nou să câştige (25-19). În urma acestui rezultat, CET Govora rămâne singura formaţie a Diviziei A2 care nu a acumulat încă niciun punct în clasament.