Niculescu: „Am controlat jocul în totalitate. Meritam victoria!”

La finalul meciului pierdut, sâmbătă, de CS Municipal pe terenul reşiţenilor de la Metalul, antrenorul vâlcenilor şi-a vărsat of-ul pe neşansa elevilor săi. Claudiu Niculescu a afirmat că echipa gazdă a avut foarte puţine ocazii de gol, în timp ce Vâlcea a avut mult mai multe şanse de a marca, însă toate ratate. Iar cum adesea se întâmplă în fotbal, ocaziile ratate se răzbună, iar echipa care a marcat în cele din urmă a fost cea reşiţeană. Unicul gol al întâlnirii a fost înscris din penalty, prin Stoica, în minutul 74.

„Dacă e să ne luăm după ocazii, ar fi trebuit să fie 3-0 pentru noi. Dar, când ratezi, ocaziile se răzbună. Am pierdut pe o greşeală individuală mare, făcută în repriza secundă. Consider că am dominat jocul în totalitate, din minutul unu, până în minutul 90. Am dat o singură şansă gazdelor şi au profitat de ea. Îi felicit pe băieţii mei pentru felul în care au jucat. Sunt un pic trist pentru că am scăpat victoria  printre degete. Erau trei puncte uriaşe pentru noi, dacă reuşeam să câştigăm. Marele avantaj al nostru este că mai avem câteva meciuri de jucat în play-off, când alte echipe mai au un meci sau chiar niciunul. Condiţia este să şi câştigăm aceste meciuri”, a comentat antrenorul CS Municipal, Claudiu Niculescu.