LIVE TEXT: UT Arad – CSM Râmnicu Vâlcea 1-1 (Rezultat FINAL)

• UTA a deschis scorul în minutul 23, prin Popescu, din penalty

• Pârvulescu de la CSM a marcat în minutul 55, dar golul a fost anulat pe motiv de offside

• Deaconescu a marcat în minutul 93 golul care aduce un punct pentru Vâlcea! În urma acestui rezultat, CSM rămâne pe locul al doilea în clasament, cu 25 puncte

Începând de la această oră, jucătorii de la CS Municipal Râmnicu Vâlcea evoluează la Arad, în faţa echipei gazdă, UTA. Meciul contează pentru etapa a XIV-a din cadrul Seriei Vest a ligii secunde de fotbal, ultima programată în acest an calendaristic. Înaintea acestei runde, CS Municipal ocupă locul al doilea în clasament (24 puncte), în timp ce UT Arad se află pe un modest loc unsprezece (10 puncte). În cazul unei victorii, dar şi în funcţie de jocul rezultatelor din alte meciuri, gruparea râmniceană poate urca după această rundă chiar pe primul loc în clasament!

Partida de la Arad, una care se anunţă deosebit de atractivă, nu este transmisă de nici un post de televiziune. Evoluţia „ostilităţilor” din teren va putea fi însă urmărită, în format live text, pe site-ul nostru.

Echipele de start

CSM Râmnicu Vâlcea: Matache – Deaconescu, Pârvulescu, I. Stoica (C), Briceag – Catarmă, Bărbulescu, Popescu, Cârstoiu – Negruţ, Arnăutu. Antrenor: Claudiu Niculescu.

UT Arad: Lăzăreanu – Zanardini, Sidney, Ardelean, Neagu (C) – Monac, Popescu, Zaluschi, Firţulescu – Bîrză, Sălăjan. Antrenor: Eugen Trică.

Arbitri: Dan Florin Dreve (Cluj Napoca) – la centru; Iulian Szekely şi Iulius Radu-Timar (din Cluj Napoca, respectiv Marghita) – asistenţi.

Live score

Min 1: A început meciul!

Min 4: Fotbaliştii de la CSM sunt mai prezenţi în jumătatea de teren adversă.

Min 8: Arădenii echilibrează jocul şi pun stăpânire pe mijlocul terenului. În tribune sunt aproximativ 300 spectatori.

Min 14: Joc confuz la mijlocul terenului.

Min 16: Prima mare ocazie a meciului. Arădeanul Sălăjean a reluat cu capul de la 7-8 metri, puţin peste poarta vâlcenilor.

Min 21: Zanardini centrează periculos în faţa porţii râmnicene, dar nimeni de la Arad nu poate trimite periculos spre poarta apărată de Matache.

Min 22: Firţulescu marchează, dar arbitrul indică lovitură de la unsprezece metri pentru UTA.

Min 23: GOL UTA! Popescu a marcat pentru UTA din penalty!

Min 24: Sergiu Negruţ primeşte o centrare la semiînălţime, reia cu capul de la zece metri spre poarta gazdelor, însă balonul trimis de el este reţinut de portar.

Min 25: Pârvulescu de la CSM şutează puternic spre poarta lui Lăzăreanu, portarul de la UTA este din nou la post şi respinde.

Min 31: Claudiu Niculescu efectuează prima schimbare la CSM, Codruţ Lircă îi ia locul lui Monel Cârstoiu.

Min 36: Lircă a oferit o pasă în adâncime, dar Cataramă a fost suprins în poziţie de offside

Min 37: Căpitanul gazdelor, Neagu, a fost avertizat cu cartonaş galben pentru un fault dur, comis la centrul terenului asupra lui Deaconescu.

Min 42: Şut bun expediat de Mihai Deaconescu, Lăzăreanu reţine din nou.

Min 45: Prima repriză se încheie cu UTA în atac. Firţulescu putea marca de la marginea careului mic al vâlcenilor, dar se pripeşte şi elevii lui Niculescu resping.

PAUZĂ! 1-0 pentru UTA!

A început repriza secundă.

Min 50: Atac periculos al arădenilor, dar faza se stinge.

Min 55: Vâlcenii sunt tot mai insistenţi în faţa porţii adverse. Pârvulescu a trimis cu capul un balon care a poposit în poarta lui Lăzăreanu, dar reuşita a fost anulată pentru offside.

Min 57: A doua schimbare la CSM. Popa intră în locul lui Cataramă.

Min 64: Prima schimbare şi la UTA. Surugiu intră în locul lui Bîrză.

Min 63: Ultima schimbare la CSM. Daniel Iancu îi ia locul lui Valentin Bărbulescu.

Min 66: Mare ocazie pentru CSM, Arnăutu a fost blocat exact în momentul şutului de la limita careului mare.

Min 67: Lăzăreanu dă emoţii echipei sale. Portarul arădenilor a scăpat un balon după o ieşire hazardată, dar tot el a reparat greşeala.

Min 70: Popescu de la CSM a fost avertizat cu cartonaş galben.

Min 74: Firţulescu a trimis un şut puternic de la 20 metri, pe lângă buturile lui Matache.

Min 79: Popescu de la UTA a fost înlocuit cu Stan.

Min 84: Sălăjan de la UTA primeşte cartonaş galben.

Min 85: Încă un galben pentru CSM. Deaconescu a fost avertizat pentru un fault. Urmează o lovitură liberă

Min 86: Sidney reia periculos cu capul, Matache respinge. UTA domină cu autoritate!

Min 88: Ultima schimbare la UTA. Marcu a intrat în locul lui Firţulescu.

Min 90: De la marginea terenului s-au arătat cinci minute de prelungiri.

Min 93: GOOOL CSM! Deaconescu aduce egalarea după un gol marcat cu capul din plonjon.

FINALUL PARTIDEI !! UT ARAD – CSM RÂMNICU VÂLCEA 1-1.

CS Municipal Râmnicu Vâlcea scoate in-extremis un punct în minutul al treilea de prelungiri.