În etapa a șasea din Liga a treia de fotbal, Înfrângeri pentru Flacăra și Viitorul

La finele săptămânii trecute s-a derulat o nouă etapă din Liga III-a de fotbal. Din păcate, cele două formații vâlcene din seria 4-a au pierdut fără drept de apel partidele disputate în deplasare. Astfel, Flacăra Horezu a pierdut cu 2 – 0 meciul de pe terenul celor de la ACS Poli Timișoara, dar se păstrează pe podiumul seriei. Pentru băieții primarului Nae Sărdărescu urmează un meci dificil, pe teren propriu, cu CS Hunedoara.
După ce pierduseră cu 3 – 1 deplasarea anterioară, dăeștenii de la Viitorul au încasat cinci goluri și în deplasarea de la Pecica. 2 – 0 pentru Progresul s-a făcut repede, în minutul 12, după golurile marcate de Buzian și Puie. La pauză, spre bucuria antrenorului Gabriel Mangalagiu, scorul a fost egal, Viitorul reușind să înscrie de două ori prin Dima și Neacșu. Și începutul reprizei a doua a fost nefast pentru dăeșteni, care au primit trei goluri până în minutul 67, 5 – 2 fiind scorul final al partidei de la Pecica. În urma acestui insucces, trupa lui Managlagiu a coborât pe poziția nouă în clasament.