Hidro a realizat eventul!

• chiar dacă au câştigat la scor de neprezentare, elevii lui Narcis Enăchescu au avut nevoie de prelungiri pentru a se impune în faţa celor de la Flacăra Horezu

În urmă cu puţin timp, pe Stadionul „Treapt” din Horezu s-a încheiat partida din finala Cupei României – faza judeţeană. Ajunsă în ultimul act al întrecerii, Flacăra Horezu (antrenor Vasile Ilinca) nu a reuşit să profite de avantajul propriului teren şi a cedat în faţa grupării pregătită de tehnicianul Narcis Enăchescu, Hidroelectra Râmnicu Vâlcea. Încleştarea a fost destul de echilibrată, demnă de o finală a cupei, cele două formaţii aflându-se la „egalitate albă” (scor 0-0) după expirarea timpului regulamentar. Cele două reprize de prelungiri s-au dovedit însă „fatale” pentru fotbaliştii din Horezu, Hidro punctând de trei ori în poarta gazdelor, fără ca acestea să reuşească măcar golul de onoare. Potrivit antrenorului râmnicenilor, cele trei reuşite ale învingătorilor au fost semnate de Alin Savu, Răzvan Chebar şi Octavian Marinescu.

După cupa cucerită astăzi, Hidro umple şi mai tare vitrina cu trofee, acesta din urmă adăugându-se titlului de campioană obţinut vinerea trecută, pe Stadionul „Municipal” din Râmnicu Vâlcea, atunci când Posada Perişani a căzut „victimă” în finala play-off-ului (scor 2-0).