HC Municipal, eşec la scor în deplasarea de la Bucureşti

• handbalistele vâlcene au părăsit „zona” play-off-ului după această înfrângere

Sâmbătă, în antepenultima etapă a sezonului regulat din Liga Naţională de handbal feminin, jucătoarele de la HC Municipal Râmnicu Vâlcea au disputat unul dintre cele mai dificile meciuri din acest sezon. În Sala „Rapid” din Capitală, handbalistele vâlcene s-au duelat cu redutabila grupare bucureşteană CSM. Chiar dacă au avut o primă repriză destul de reuşită, fiind conduse cu trei goluri la pauza întâlnirii (scor 9-12), elevele antrenorilor Muşi şi Duca au fost spulberate după pauză. Bazându-se pe un lot mult mai solid şi experimentat, trupa din Capitală a făcut instrucţie în partea secundă cu echipa noastră. Gazdele au defilat pur şi simplu în faţa râmnicencelor, impunându-se cu un categoric 34-21. Din păcate, în urma acestui eşec, echipa noastră a coborât pe locul nouă în ierarhie, părăsind „zona” de play-off. În ediţia de mâine a publicaţiei noastre vom reveni cu informaţii detaliate pe marginea acestui subiect!