Campionii României

• Alexandru Vătafu și Dea Floriana Ciucă au câștigat mult râvnitul trofeu la dans sportiv, categoria 6-9 ani
În zilele de 5 și 6 noiembrie, la Sibiu, s-a desfășurat Campionatul României de Clase la dans sportiv. Clubul Suprem Dance Râmnicu Valcea, avându-l ca reprezentant pe antrenorul Bogdan Stîrcu, a participat cu 40 de sportivi legitimați în cadrul clubului amintit.dans-3
Rezultatele au fost excepționale, ultimul fiind și cel mai important ldans-2a categoria 6-9 ani, unde s-a obținut titlul de „Campioni ai României”, prin perechea formată din Alexandru Vătafu și  Dea Floriana Ciucă.
La campionatul național de la Sibiu, Clubul Suprem Dance a câștigat 12 finale în cele două zile de întreceri sportive. De precizat și faptul că această competiție a avut peste 1.200 de participanți.
Urăm succes tuturor copiilor în următoarele competiții la care Clubul Suprem Dance din Râmnicu Vâlcea va participa!